Festiwal KONTEKSTY na Scenie Wspólnej. Zapraszamy w listopadowy weekend!

Zapraszamy do udziału w 8. edycji Festiwalu Teatralnego KONTEKSTY, która odbędzie się pod hasłem KONTEKSTY REDEFINICJE.

Trzy spektakle z programu KONTEKSTÓW będziecie mogli zobaczyć na Scenie Wspólnej.

dzień godzina tytuł wiek forma  wstęp bilety miejsce

FESTIWAL KONTEKSTY 

24

pt.

12.00

Opolski Teatr Lalki i Aktora

35 maja

od 7 lat spektakl 25/23/20/14/2zł**

Bilety24

Duża Scena

25

sb.

17.00

Barrowland Ballet

Tiger

od 14 lat spektakl 30/25/20/14/2zł** Bilety24 Duża Scena

26

nd.

12.00

Barrowland Ballet

Tiger Tale

7 - 14 lat spektakl 25/23/20/14/2zł** Bilety24 Duża Scena
16.00

Barrowland Ballet

Tiger Tale

7 - 14 lat spektakl 25/23/20/14/2zł**

Bilety24

Duża Scena

35 maja
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

35 maja to barwna, pełna dynamicznych zwrotów akcji i zabawnych historii opowieść o chłopcu, który – wraz ze stryjem Nagietkiem i przyjaznym koniem Negro Kaballo – ruszył w drogę w poszukiwaniu Mórz Południowych. Zabawny, pobudzający wyobraźnię spektakl, pokazuje piękno relacji międzyludzkich oraz uświadamia, jak dzięki wyobraźni można poradzić sobie z problemami otaczającego nas świata, przezwyciężyć smutek i nie poddawać się.

Każda z przedstawionych w spektaklu historii kryje w sobie bardzo ciekawe przesłanie o tym jak ważne jest być sobą, poszukiwać szczęścia, mieć pasje, ufać bliskim, nie ulegać pokusom błyszczącego świata reklam i ruszać głową w codziennej gimnastyce naszej wyobraźni. Bo to właśnie w naszych myślach świat nie ma granic.

Twórcy:
Adaptacja: Malina Prześluga
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
Multimedia: Krzysztof Kiziewicz
Obsada: Mariola Ordak-Świątkiewicz, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Krzysztof Jarota, Miłosz Konieczny, Andrzej Szymański


Tiger / Tiger Tale
BARROWLAND BALLET
 
Skrada się coś dzikiego. Ona słyszy to przez ściany swojej sypialni, ale nie jej mama i tata, którzy jakby utknęli w rutynie codziennego życia. Aż pewnego dnia dzikość wdziera się do środka i wszystko zmienia. Świat targanej konfliktami rodziny wywraca się do góry nogami, gdy atakuje tygrys. Staje się chaotyczny, niebezpieczny, ale cudownie zabawny, ponieważ na nowo rozpala miłość członków rodziny do siebie nawzajem.
Urzekający tancerze, muzyka na żywo, świat teatru na wyciągnięcie ręki i możliwość przyjrzenia się najdalszym zakamarkom sceny z pewnością wywołają najżywsze emocje.

Twórcy:
Choreografia i reżyseria: Natasha Gilmore
Dramaturgia i reżyseria: Robert Alan Evans
Muzyka: Kim Moore
Scenografia i reżyseria świateł: Fred Pommerehn
Kostiumy: Christine Dove
Producent: Belinda McElhinne
Obsada: Jade Adamson, Kai-Wen Chuang, Vince Virr

Tiger i Tiger Tale to dwie wersje tego samego spektaklu. Na Tiger zapraszamy dorosłych i młodzież od 14. roku życia, a na Tiger Tale dzieci w wieku 7-14 lat.

Wszystkie spektakle odbywają się w ramach festiwalu KONTEKSTY - REDEFINICJE organizowanym przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Organizatorzy o festiwalu:

Współczesny teatr podejmuje się nazywać i rozumieć, kontestować i afirmować, burzyć stare konteksty i tworzyć nowe w ich miejsce, kierując swoje narracje zarówno do tych, którzy w ową rzeczywistość dopiero wchodzą, jak i do tych, którzy przytłoczeni są zachodzącą zmianą. Redefiniuje się też sam teatr - a teatr lalki i ożywionej formy w sposób szczególny, czego dowodem są zaproszone na Festiwal realizacje z pogranicza estetyki teatru dramatycznego, tańca aż po formułę koncertu. Mamy nadzieję sprowokować do dyskusji starszych i poruszyć nowe struny w duszach młodszych.

Pełny proogram festiwalu KONTEKSTY znajdziecie TUTAJ.

 

Wymienione w tabeli spektakle odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

Bilety - ceny podane w tabeli wzorem normalny/ulgowy/grupowy/KRD/opiekun grupy

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność gotówką.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Data: 24 - 26 listopada
Miejsce: Scena Wspólna

Festiwal KONTEKSTY na Scenie Wspólnej