Wędrujące Ale Kino!

Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Wędrujące Ale Kino! dociera do małych miast, gdzie na co dzień nie funkcjonują kina, a dzieci i młodzież nie mają dostępu do dobrego filmu i dużych imprez kulturalnych.

W programie Wędrującego Ale Kino! znajdują się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiego festiwalu, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. Będzie miejsce na spotkanie z gwiazdą, na zapoznanie się z kinem od strony kamery, a także uroczystą galę z udziałem dzieci i artystów. Najaktywniejsi uczestnicy Wędrującego Ale Kino! pojadą na festiwal do stolicy Wielkopolski.

Wędrujące Ale Kino! to nie tylko seanse filmowe, to również mnóstwo innych atrakcji. Podczas dwu- lub trzydniowego pobytu w każdej z odwiedzanych miejscowości organizujemy spotkania z twórcami filmów, przeprowadzamy warsztaty filmowe, a także konkursy i plebiscyty, pokazujemy kinematografię „od kuchni”, a także podpowiadamy nauczycielom, jak wykorzystać film w edukacji szkolnej.

Wędrujące Ale Kino! odwiedza różne miejscowości w całej Polsce. Chcemy, by impreza stała się przedsięwzięciem całorocznym i cyklicznym. Dlatego zapraszamy zainteresowanych wizytą Wędrującego Ale Kino! do współpracy! Jeżeli chcecie, by wędrujący festiwal odwiedził również Waszą miejscowość, prosimy o kontakt:

Więcej o Węderującym Ale Kino! TUTAJ

ORGANIZATOR GENERALNY

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
tel. 61 646 44 70

WSPÓŁORGANIZATOR

Pracownia Ferment Kolektiv
Paulina Łosińska-Tomasik – producent wykonawczy
tel. kom: 501 476 150
e-mail: paulina@ferment.com.pl